• Kategorie
  • Robot koszący STIHL RMI 422

Symbol: 63010121403

Inteligentny robot koszący do małych trawników, z funkcją mulczowania.

4499.00 -17% 3749.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
4499
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 14
Kurier DPD (Pobranie) 18
Dostępność Duża dostępność
Zostaw telefon

Robot koszący STIHL RMI 422

Jeśli chcesz całkowicie zautomatyzować koszenie trawy na małym lub średnim trawniku do 800 m², kompaktowy robot koszący STIHL iMOW® RMI 422 jest idealnym rozwiązaniem. Robot STIHL zasilany jest zintegrowaną baterią litowo-jonową. Posiada funkcję mulczowania. Podczas koszenia trawa zostaje rozdrobniona na małe cząstki, które stanowią naturalny nawóz dla podłoża. Takie działanie pomaga w utrzymaniu zdrowego i gęstego trawnika. Wielopoziomowa regulacja wysokości koszenia gwarantuje, że trawa zostanie przycięta dokładnie na oczekiwaną wysokość. Dzięki technologii Adaptive Slope Speed, doskonale radzi sobie nawet na nierównym terenie z pochyłościami do 35%. To kompaktowe urządzenie jest bardzo łatwe i intuicyjne w konfiguracji. Na podstawie wielkości ogrodu, kosiarka iMOW® automatycznie ustali indywidualny, dynamiczny plan koszenia, umożliwiający optymalne koszenie trawnika w dogodnym czasie. Instalacja wymaga zestawu instalacyjnego. Roboty koszące STIHL iMOW® spełniają wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Mimo to robot koszący nie jest zabawką. Podczas jego pracy szczególnie dzieci i zwierzęta powinny przebywać poza obszarem roboczym. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.✅ RUCHOMA OBUDOWA Z CZUJNIKAMI: Ruchoma obudowa z czujnikami chroni robota koszącego STIHL iMow przed czynnikami atmosferycznymi i przeszkodami. Jeśli urządzenie STIHL iMow napotka przeszkodę podczas automatycznego koszenia trawy, czujniki zintegrowane z ruchomą obudową rejestrują zetknięcie z przedmiotem i inicjują zmianę kierunku koszenia.
✅ WYRAŹNY WYŚWIETLACZ LCD: Konsola sterowania jest zintegrowana z obudową robota koszącego STIHL iMow i posiada wielkoformatowy wyświetlacz LCD. Można przeglądać wszystkie funkcje i dane dotyczące urządzenia w sposób bardzo intuicyjny. Wysoki kontrast i intensywność wyświetlania gwarantują czytelność nawet w pełnym słońcu.
✅ ZESTAW CZUJNIKÓW: Robot koszący STIHL iMow jest wyposażony w różne czujniki. Jak tylko ktoś spróbuje go podnieść podczas koszenia, zatrzymuje się. Ponadto robota koszącego można zabezpieczyć kodem PIN. Jeśli jest ustawiony w taki sposób, że można go obsługiwać tylko wprowadzając kod PIN, zwiększa się bezpieczeństwo i kradzież staje się bezcelowa.
✅ WYPOSAŻENIE STANDARDOWE W ZESTAWIE: Wyposażenie standardowe robota koszącego STIHL iMow obejmuje: urządzenie, stację ładującą, cztery uchwyty montażowe do zamocowania stacji ładującej oraz miernik iRuler, który pomaga przy układaniu pętli ograniczającej. Aby zainstalować robota koszącego iMow, potrzebny jest dodatkowo zestaw instalacyjny (Kit S lub Kit L).
✅ STACJA ŁADUJĄCA: Ładowarka to przystań robota koszącego iMow. Umieszczamy ją w centralnej części ogrodu, tak aby kosiarka w każdej chwili mogła pobrać energię lub znaleźć schronienie w przypadku złej pogody. Dzięki inteligentnemu systemowi ładowania, sama decyduje o tym, czy potrzebne jest szybkie ładowanie akumulatora (ze względu na zaplanowaną pracę), czy akumulator zostanie naładowany w trybie standardowym. Stację ładującą można umieścić zarówno na trawniku, jak i poza nim.
✅ MULCZOWANIE: Podczas mulczowania trawa zostaje rozdrobniona na małe cząstki, które stanowią naturalny nawóz dla podłoża. Wytrzymały nóż do mulczowania robota koszącego STIHL iMow pozostaje ostry przez długi czas i zapewnia precyzyjne cięcie nawet przy wyższej trawie. Przy każdym zatrzymaniu noża, automatycznie zmienia się kierunek jego obrotu, co zapewnia jego równomierne zużycie. Wymiany noża dokonuje się bez użycia narzędzi.
✅ REGULACJA DROGI POWROTNEJ: Zgodnie z ustawieniami fabrycznymi, powrót kosiarki automatycznej do stacji ładującej następuje wzdłuż przewodu ograniczającego. Na życzenie istnieje jednak możliwość regulacji korytarza, zależnie od budowy krawężnika koszonej powierzchni.
✅ KONSOLA STERUJĄCA: Konsola sterująca ze zintegrowanym jasnym i wyraźnym wyświetlaczem LCD znajduje się we wszystkich robotach koszących STIHL iMow, w celu łatwej konfiguracji i szybkiego wyświetlania informacji o urządzeniu. Dzięki wysokiemu kontrastowi, ułatwione jest użycie nawet w mocnym świetle słonecznym. Konsola jest osadzona w obudowie robota koszącego.
✅ NAPĘD ROBOTA KOSZĄCEGO IMOW: Roboty koszące STIHL iMow mają napęd, który pozwala pokonać pagórkowaty teren, zachowując niezmiennie wysoką jakość koszenia. STIHL RMI 422 radzi sobie z nachyleniem do 35%, a pozostałe roboty koszące RMI 4 z terenem o nachyleniu do 40%.
✅ ADAPTIVE SLOPE SPEED: Dzięki funkcji Adaptive Slope Speed, robot koszący STIHL iMow dostosowuje prędkość do nierówności terenu. Wbudowany czujnik przechyłu nieustannie analizuje nachylenie urządzenia i synchronizuje je z napędem.
✅ DYNAMICZNY PLAN KOSZENIA: Dynamiczny plan koszenia robota koszącego STIHL iMow można wykorzystać do ustawienia indywidualnych okien czasowych dla każdego dnia, w których urządzenie może pracować. W tych aktywnych zakresach, robot automatycznie wybiera czas koszenia trawnika, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Jeśli na przykład przerywa koszenie z powodu deszczu, odrobi zaległości później, w określonym czasie. Dynamiczny plan koszenia jest dostępny i obsługiwany z panelu sterowania.
✅ KOŁA Z BIEŻNIKIEM: Kosiarka doskonale radzi sobie z poruszaniem się na gęstym trawniku i na nierównościach oraz na wzniesieniach (o kącie nachylenia do 35%). Ponadto koła z bieżnikiem poruszają się nie tylko cicho, ale także same się oczyszczają.


  Maks. powierzchnia trawnika w m2  

   Do 800   

Szerokość koszenia w cm

20

Wysokość koszenia w mm

20-60

Maks. nachylenie terenu w %

35

Ciężar w kg

9

  Maks. powierzchnia trawnika w m2 1)  

800

Liczba obrotów w U/Min

4450

Moc znamionowa w W

45

Średni czas koszenia (tydz.) w h 1)

16

Rodzaj akumulatora

Li-lonen

  Poziom mocy akustycznej LWA [dB(A)] w dB(A)  

60

Poziom mocy akustycznej w dB(A)

62

Niepewność pomiarowa KpA w dB(A)

2

1) W warunkach optymalnych (brak przeszkód, skomplikowanych kształtów i nachyleń)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zapytaj o dostępność